Blog

Kofeina - 8 zaskakujących faktów
Co sprawia, że kawa ma tak wiele specyficznych właściwości? Napój ten w charakterystyczny sposób oddziałuje na Twój organizm dzięki kofeinie! Zapraszamy do zapoznania się z niezwykłymi faktami na temat tego wyjątkowego związku chemicznego. Sprawdź, czego jeszcze o nim nie wiedziałeś!
Czytaj więcej
Cała prawda o kawie zbożowej

Kawa zbożowa przestała już być napojem, który niejako z przymusu piją raczej dzieci i kobiety w ciąży. Po kawę w tej wersji coraz częściej sięgają osoby, których jadłospis oparty jest na zdrowych i naturalnych produktach. Przekonaj się, jaką moc kryje w sobie kawa zbożowa. Czy to produkt na miarę dzisiejszych czasów?

Czytaj więcej
Wanilia – dlaczego warto mieć ją w kuchennej szafce?
Wanilia to roślina znana niemal w każdym regionie świata. Zalicza się ją do jednych z najdroższych przypraw świata. Czy przyjemny smak i aromat to wszystko, co oferuje nam wanilia? Jakie właściwości posiada ta roślina? Czy kuchnia to jedyne miejsce, gdzie ją się stosuje?
Czytaj więcej
Świat oszalał na jej punkcie. Matcha w roli głównej

O niej się mówi, o niej się czyta, o niej się pisze! Miłośnicy herbat oraz zdrowego i świadomego stylu życia coraz częściej wybierają sproszkowaną zieloną herbatę, zwaną powszechnie matchą. Już sam jej wygląd robi oszałamiające wrażenie. Dodajmy jeszcze unikalny smak i szereg właściwości prozdrowotnych! Gotowi na krótką opowieść o matchy?

Czytaj więcej
Herbata liściasta czarna i jej dobroczynne właściwości

Myśląc o herbacie, najczęściej wyobrażamy sobie jej tradycyjną odmianę – czarną. To właśnie jej walory smakowe i aromatyczne powodują, że pijemy ją zarówno podczas posiłków, jak i między nimi. Niewielu z nas wie, że herbata oferuje nam także właściwości prozdrowotne…

Czytaj więcej
Dalgona Coffee – prawdopodobnie najpopularniejsza kawa 2020 roku

Nie tak dawno pisaliśmy o szalenie modnej cold brew czy kawie po wietnamsku, ale nie możemy pominąć jeszcze jednego rodzaju kawy. Jest nią dalgona coffee – kawa po koreańsku – która szturmem podbija Instagrama i TikToka. Absolutnie nas to nie dziwi, ponieważ tak przygotowana kawa nie tylko prezentuje się atrakcyjnie, ale i smakuje doskonale.

Czytaj więcej
pixelpixel