Blog

Kawa – czarne złoto Kolumbii

Kolumbia jest wyjątkowa pod wieloma względami, nie ma sobie równych zwłaszcza jeśli chodzi o klimat. To w Kolumbii znajdziemy i wysokie Andy i tropikalne Karaiby, co sprawia, że występuje w niej prawdziwe bogactwo fauny i flory. Ze szczególnym uwzględnieniem kawy, rzecz jasna. Kolumbia bowiem to trzeci na świecie, po Brazylii i Wietnamie, producent kawy.

Czytaj więcej
Święto Kawy

Ponad 66% Polaków pije regularnie kawę, a połowa z nas rozpoczyna od niej dzień. Za to najwięcej na świecie piją jej Skandynawowie, wyjątkowo celebrując moment sięgnięcia po ten napój. Nic więc dziwnego, że kawa doczekała się własnego święta.

Czytaj więcej
Niezawodne sposoby na czysty ekspres i smaczną kawę

Ekspres do kawy ułatwia życie jej wielbicielom, ale wymaga też odrobiny uwagi i czasu. Nieważne, czy jesteś właścicielem ekspresu kolbowego, automatycznego czy przelewowego. Regularne czyszczenie ekspresu do kawy na pewno Ci się opłaci. Pozwala urządzeniu długo i bez przeszkód parzyć ten pyszny napój. Sprawdźmy, w jaki sposób i jakimi metodami możemy dbać o ekspres do kawy.

 

Czytaj więcej
Jak powstaje najlepsza kawa bezkofeinowa?

Kawa bezkofeinowa ma opinię kawy gorszej jakości. Co więcej zarzuca się jej brak smaku i aromatu, którym cieszą się kawosze. Zupełnie niesprawiedliwie, kawa bez kofeiny potrafi być znakomita. I pozwala cieszyć się smakiem kawy, tym którzy z różnych powodów źle znoszą kofeinę lub lubią delektować się nią wieczorem.

Czytaj więcej
Kawa odwadnia organizm? To mit

W 2014 roku naukowcy pracujący na Uniwersytecie Birmingham ogłosili światu, że kawa tak naprawdę nie prowadzi do odwodnienia organizmu. Wręcz przeciwnie – nawadnia go tak jak woda. Biorąc pod uwagę, że kawa raczej posądzana była o właściwości moczopędne, wzbudziło to niemałe zamieszanie wśród znawców kawy…

Czytaj więcej
Kawa po grecku

Okazuje się, że długowieczność nie jest domeną wyłącznie Japończyków. Wszystko zaczęło się od artykułu w New York Times Magazine. W artykule tym grecką wyspę Ikarię nazwano „wyspą, gdzie ludzie zapominają o śmierci”. Jak to możliwe? Jedno z odpowiedzi na to pytanie brzmi: kawa.

Czytaj więcej
pixelpixel