Herbaty czarne - Blueberry Roasters

( ilość produktów: 5 )

Co warto wiedzieć o czarnej herbacie?


Herbaty czarne, są w głównej mierze wynikiem produkcji w sporych chińskich, indyjskich oraz plantacji. Odmiana uznawana za najbardziej aromatyczną, pochodzi z Darjeelingu – okręgu, który znajduje się w północnej części Indii. Miłośnicy herbaty, bardzo cenią także te typu Cejlon oraz Assam. Charakteryzują się one dość nietypowym smakiem, barwą i aromatem. Czarną herbatę spotkamy zarówno w liściastej formie, (która uznawana jest za tą najlepszej jakości), jak i w tej pylistej oraz proszkowej. Sam napar, wyróżnia się dość ciemnym oraz intensywnym kolorem.

Proces powstawania herbaty czarnej to cztery główne etapy, a dokładnie więdnięcie, zawijanie, fermentacja, czyli utlenianie, a także suszenie, czyli palenie. Aby uzyskać doskonały smak herbaty tego typu, stosowane są przeróżne dodatki, a to m.in. różnego rodzaju owoce, płatki kwiatów, a nawet i przyprawy korzenne.

Herbata czarna i jej właściwości


Mimo swej niepodważalnej popularności, herbaty czarne to jedne z najstarszych herbat, przy czym posiadają one sporo właściwości. Z uwagi na obecnie w niej polifenole, staje się on napojem przeciwutleniającym. Substancje te, są w stanie m.in. hamować powstawanie wolnych rodników, które powodują spowolnienie procesów starzenia się. Czarna herbata może pochwalić się też właściwościami odkażającymi, stąd jest ona dobrym rozwiązaniem podczas leczenia zatrucia pokarmowego. Co więcej, niweluje szanse na rozwój nowotworów, a także umacnia naczynia krwionośne. Ponadto, znana jest też ze swych właściwości pobudzających, dlatego często pełnią rolę alternatywy dla kawy.

Jaki rodzaj czarnej herbaty jest najlepszy?


 W supermarketach spotkamy się z setkami różnego rodzaju ekspresowych herbat, które mają nas zachęcić swymi kolorowymi opakowaniami, a także coraz to bardziej zmyślnymi smakami. Kiedy zależy nam jednak na nabyciu zdrowej herbaty czarnej, pamiętajmy o tym, że najlepsze będą te w formie liściastej.

Marketowe produkty przechowywane są bardzo długo, a ich smak powinien być taki sam, bez względu na to, kiedy trafią do domu klienta. Ci przywiązują się do swoich ulubionych marek oraz aromatów, natomiast powinniśmy mieć świadomość tego, że rodzaje herbat będą różnić się od siebie w zależności od sezonu, a nawet i plantacji, na której owe rośliny były pielęgnowane.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie kupno liściastej, czarnej herbaty, a w wypadku zakupu jej na wagę, z pewnością wiele ciekawych i wysokojakościowych produktów, odnajdą Państwo w naszej ofercie. Nasze produkty dostępne są w niskiej cenie, a przy tym istnieje możliwość zakupu herbaty w małych opakowaniach.

Nasze herbaty pakujemy w odpowiednio przystosowanych puszkach, bądź też w ekologicznych, papierowych torebkach. Wszystko po to, aby nie utraciły one swoich walorów smakowych, aromatu, a także wartości odżywczych. Dodatkowo, na opakowaniach klienci mogą odnaleźć szczegółowe informacje dotyczące czasu parzenia oraz zalecanej temperatury wody.

Blueberry Roasters to firma, która posiada bogatą wiedzę zarówno o herbacie, jak i kawie. Dlatego, sprzedawane przez nas produkty są w pełni oryginalne i perfekcyjnie wywarzone. Kupując u nas, zawsze możesz mieć pewność, że wybrałeś produkty najlepszej jakości.

pixelpixel