Herbaty rooibos - Blueberry Roasters

( ilość produktów: 1 )

Rooibos, czyli czerwony herbaciany napar nazywany “czerwonym złotem Afryki”
Napar Rooibos (często nazywany tez herbatą) występuje pod wieloma różnymi nazwami. Do najbardziej poplarnych zaliczamy między innymi: czerwonokrzew i rooibos tea. Dodatkowo, w wielu miejscach można go spotkać pod nazwą bush, redbush, a nawet rooi tee. W Polsce przyjął się natomiast pod pojęciem czerwonej herbaty.
Jak wskazuje na to jego kolor, Rooibos często nazywany jest po prostu czerwonym złotem Afryki. Wszystko przez fakt, że napar ten wywodzi się właśnie z kontynentu afrykańskiego. 
 
Właściwości napoju Rooibos
Potoczenia nazywana herbatą, Rooibos ma wiele dobrych właściwości, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Przede wszystkim, usuwa ona z naszego ciała wolne rodniki i eliminuje z niego skutki stresu oksydacyjnego. Liczne badania wskazują, że Rooibos opóźnia proces starzenia się komórek i pomaga zachować na dłużej młody i zdrowy wygląd skóry. Dodatkowo, ma również właściwości antyutleniające oraz antynowotworowe.
Czerwona herbata może też pomagać przy odchudzaniu się. Co więcej, ten czerwony napar obniża także cholesterol. Jest napojem wspomagającym pamięć oraz zdolności poznawcze, ponieważ zawiera sporą dawkę kofeiny. Oprócz tego stabilizuje ciśnienie we krwi, ma działania przeciwzapalnie, a nawet chroni przed próchnicą w jamie ustnej.
Lekarze zalecają ją pić w czasie grypy lub przeziębienia, ponieważ szybciej zwalczane są w organizmie bakterie i wirusy. Czerwona herbata działa również moczopędnie, przez co można pozbyć się dzięki niej nadmiaru wody i pobudzić układ trawienny do działania.

Jak zaparzać herbatę Rooibos?
Zaparzanie czerwonej herbaty (Rooibos) jest proste. Wystarczy, że na jedną filiżankę wody wsypiesz jedną niepełną łyżeczkę herbaty. Następnie, zalejesz ją wodą o temperaturze od około 90 do 95 stopni i pozostawisz średnio na pięć minut. Ważne jest to, że herbaty tego rodzaju nie powinno się pić z żadnymi dodatkami typu cytryna, miód, mleko czy konfitura. Cukier osłabia właściwości zdrowotne tego naparu.
W sprzedawanych przez nasz sklep online mieszankach herbat na opakowaniu umieszczamy informacje jaka jest odpowiednia temperatura parzenia. Co ważne, nasze herbaty pakowane są w specjalnych puszkach lub ekologicznych papierowych torebkach po to, żeby nie straciły swoich walorów smakowych, zapachowych i odżywczych.
Nasz sklep internetowy posiada bogaty wybór czerwonych herbat w ciekawych kompozycjach smakowych, które na pewno przypadną niejednemu koneserowi do gustu. Polecane przez nas mieszanki czerwonych herbat, które warto spróbować to: Rooibos Bluberry Roasters w postaci herbacianego zestawu startowego DAILY, CLASSY, FRUITY, CLEAR lub w przepięknie zapakowanej puszcze herbacie Albert Tea Sunny Rooibos.
Blueberry Roasters to firma, która posiada bogatą wiedzę na temat herbat oraz kawy. A sprzedawane przez nas produkty są w pełni oryginalne. Kupując u nas możesz więc mieć pewność, że postawiłeś na produkty najwyższej jakości.

pixelpixel