Chemex - Blueberry Roasters

( ilość produktów: 1 )

Co to jest chemex?
Chemex jest jednym z najstarszych urządzeń służących do zaparzania kawy. Jego twórcą był niemiecki chemik Peter j. Schlumbohm. Chemex jest zaparzaczem przelewowym. Napar ten powstaje w wyniku przelania kawy umieszczonej w filtrze.
Filtry do tego urządzenia różnią się od tych, które znane są nam z bardziej tradycyjnych ekspresów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Przede wszystkim są znacznie grubsze, dzięki czemu pochłaniają większe ilości olejków zawartych w ziarnach kawy. Dzięki temu kawa znacznie różni się smakiem od tej, którą pijemy w domu czy w pracy.

Jak zaparzyć kawę za pomocą chemexa?
Żeby zaparzyć kawę za pomocą tego urządzenia przede wszystkim należy mieć:

  • Zaparzacz chemex
  • Filtr do tego rodzaju urządzenia
  • Wagę do kawy
  • Stoper
  • Termometr
  • 50 gram kawy mielonej
  • 700 ml przefiltrowanej wody

(Ważną informacją jest to, że kawa powinna być gruboziarnista).
Pierwszym etapem składającym się na zaparzenie kawy za pomocą chemexu jest umieszczenie filtra w karafce oraz przelanie go gorąca wodą oraz wylaniem wody z karafki. Ta czynność sprawi, że kawa nie będzie miała posmaku papieru. A gorąca woda przelana przez filtr zagrzeje naczynie.
Po tej czynności, kawę należy umieści w filtrze. Urządzenie należy postawić na wadze kuchennej, po to, aby dokładnie odmierzyć odpowiednią ilość wody. Po tym, należy powoli wlewać wodę o temperaturze około 95 stopni, wykonując okrężne ruchy, zaczynając od środka. Potem, trzeba odczekać około 60 sekund i znów dolać wody. Czynność tę należy powtarzać do momentu zużycia wody.
Kawa ta po przelaniu posiada ciemnobrązową barwę i z wyglądu bardziej przypomina herbatę niż kawę. Kawa przelana tą metodą jest bardzo lekka, delikatna w smaku oraz bardzo intensywna w zapachu.

Chemex w Blueberry Roasters
Nas serwis internetowy w swojej bogatej ofercie posiada również zaparzacz chemex, dzięki któremu przyrządzisz aż 6 filiżanek wspaniałej kawy w domowym zaciszu oraz zestaw 100 papierowych filtrów.
Oferowany przez nas sprzęt pochodzi od najlepszego producenta, który zadbał o nawet najmniejszy detal chemexu. Jest to urządzenie, które bardzo ładnie się prezentuje. Co więcej, jest oryginalne w swoim wyglądzie, więc świetnie nadaje się na prezent dla prawdziwego smakosza i fana kawy.

pixelpixel