Herbaty białe - Blueberry Roasters

( ilość produktów: 1 )

Herbata biała – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

W wypadku białej herbaty, listki zbierane są już na bardzo wczesnym etapie, jeżeli chodzi wzrost krzewu. Wówczas, są one pod postacią swojego rodzaju nierozwiniętych pączków. Z uwagi na to, że znajduje się na ich powierzchni charakterystyczny, biały meszek, powstający z nich produkt nazywa się białą herbatą. Jeżeli chodzi o suszenie pączków herbaty, odbywa się to zaraz po ich zbiorze. Łatwo zatem dostrzec, że mamy tutaj do czynienia z najmniej przetworzonym rodzajem herbaty. Biała herbata jest też jedną z najdroższych, jeżeli chodzi o produkty tego typu. Źródłem tego jest fakt, że aby możliwa była produkcja 250g gotowej herbaty białej, konieczne jest zebranie aż 80 tysięcy pąków.  

Biała herbata – jej zdrowotne właściwości oraz metoda parzenia

Należy wiedzieć o tym, że herbaty białe wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami zdrowotnymi, a także niepowtarzalnymi walorami smakowymi. Posiadają bardzo delikatny smak i aromat. Wystarczy tylko jedna łyżeczka tego suszu, aby przygotować porcję białej herbaty. Listki zalewa się przegotowaną wodą, której temperatura nie przekracza około 80-90 stopni Celsjusza. Najlepiej, jeśli czas jej parzenia, nie będzie dłuższy niż 5 minut. Co istotne, im dłużej parzymy białą herbatę, tym ta staje się bardziej aromatyczna oraz wyrazista w smaku.

Herbata biała może pochwalić się wyjątkowymi właściwościami zdrowotnymi, a w jej listkach znajduje się około trzy razy więcej przeciwutleniaczy (antyoksydantów), niżeli w przypadku dojrzały liści herbaty. Co więcej, zaparzona biała herbata ma świetny wpływ na ludzki układ odpornościowy. Dodatkowo, redukuje poziom złego cholesterolu, oczyszcza organizm, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór.

Gdzie uda się nam kupić najlepszą białą herbatę?

Wszystkich zainteresowanych wysokiej jakości herbatą białą, zapraszamy do sklepu internetowego Blueberry Roasters. Jesteśmy firmą, która może pochwalić się bardzo rozległą wiedzą i doświadczeniem, jeżeli chodzi zarówno o herbatę, jak i kawę. Wszystkie sprzedawane przez nas produkty są oryginalne, a także wykonane według starannie przygotowanej receptury. Zakupy u nas, to stuprocentowa pewność tego, że wybrało się produkty, które prezentują sobą najwyższą jakość.

W naszym sklepie online, klienci mają dostęp to wielu rodzajów herbat. Produkty obecne w naszej ofercie, to produkty zapakowane w specjalne, papierowe i ekologiczne opakowania lub też puszki. Wszystko to sprawia, że smak i właściwości zdrowotne herbat, na pewno nie wywietrzeją. Co więcej, każde opakowanie zaopatrzone jest w istotne informacje, które dotyczą zarówno czasu, jak i temperatury parzenia herbaty. Nasze produkty, to prawdziwy synonim klasy oraz najwyższej jakości. Służymy profesjonalnym doradztwem, zarówno pod względem wyboru kaw jak i herbat z naszej oferty, a sprawia to, że nawet najbardziej wymagający klienci, z pewnością znajdą coś dla siebie.

pixelpixel