Drip - Blueberry Roasters

( ilość produktów: 1 )

Co to jest drip?
Drip jest urządzeniem, dzięki któremu można zaparzyć kawę przelewową metodą parzenia. Jest to prosty sprzęt, za pomocą którego można przyrządzić niezwykle smaczną i aromatyczną kawę w domu.
Podstawowy Drip wyglądem przypomina lejek, polega na tym aby samemu zalewać kawę, wodą w odpowiedniej temperaturze wprost do kubka lub dzbanka.

Drip automatyczny jest to mechanizm, który podgrzewa wodę i zalewa nią kawę wsypaną do dripa pod który należy postawić filiżankę lub dzbanek (serwer do kawy). Ponadto, urządzenia te dostępne są w wielu wariantach rozmiarowych.

Jaka kawa jest najlepsza do dripa?
Najlepszą kawą do tego zaparzacza do kawy będzie kawa ziarnista - świeżo zmielona. Kolejną ważną kwestią jest także to, by kawa nie była za bardzo zmielona. Dlaczego? Ponieważ to znacznie wydłuży czas przygotowania przez co kawa może wyjść zwyczajnie przeparzona i gorzka. Z kolei zbyt grube ziarna nie oddadzą pełni smaku kawy. W konsekwencji będzie ona miała mniejszą zawartość kofeiny oraz będzie wodnista.

Jak przyrządzić kawę za pomocą dripa?
Pierwszą rzeczą jaką należy wykonać, jest zmielenie odpowiednio kawy na grubość piasku. Kolejno przelanie papierowego filtra wodą po to, aby uniknąć smaku papieru w kawie.
Potem, należy wsypać mieloną kawę do filtra i wlać okrężnymi ruchami tyle wody, żeby ją przykryła (nie nalezy lać po ściankach). Ziarna w ciągu kilku sekund namiękną i pochłoną całkowicie wodę. Potem, powoli okrężnymi ruchami nadgarstka należy dolać pierwszą porcję wody i czekać, aż kawa spłynie do filiżanki lub naczynia. Całą czynność trzeba powtórzyć 2 lub 3 razy, do określonej ilości którą chcemy uzyskać.

Oferta dripa w Blueberry Roasters
W ofercie naszego sklepu internetowego możesz zakupić zaparzacz do kawy – drip najwyższej klasy producenta. U nas dostaniesz Zestaw Hario V60 Pour Over Kit Red. Jest to fajny zestaw startowy do parzenia kawy składający się z plastikowego Dripa V60-02, szklanego dzbanka o pojemności 700 ml i 10 filtrów.
Zestaw ten świetnie sprawdzi się u osób lubiących eksperymentować z kawą, jej smakiem i aromatem.

pixelpixel