Blog

Cukier, miód, a może syrop? Czym słodzić herbatę, aby poprawić jej smak?

Herbata jest doskonałym napojem posiadającym mnóstwo cennych właściwości zdrowotnych. Nie ma jednak co ukrywać, że głównym powodem, dla którego raczymy się nią tak często jest oczywiście jej smak. Wiele osób lubi pić ją w najbardziej klasycznej formie. Inni preferują dodatki w postaci owoców, przypraw, a nawet ziół. A dla jeszcze innej grupy liczy się to, aby herbata była po prostu słodka. 

W tym artykule skupimy się właśnie na ostatniej grupie wielbicieli tego trunku. Jeśli zaliczasz się do nich – koniecznie przeczytaj do końca. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych sposobów na poprawienie smaku Twojej herbaty. 

Czytaj więcej
Przepisy na herbatę, czyli co dodać, aby Twoja herbata była jeszcze smaczniejsza

Czarna, zielona, biała, czerwona, a nawet ziołowa. Nie ulega żadnej wątpliwości, że każda herbata “sama w sobie” jest aromatyczna, smaczna oraz pełna wartości odżywczych. Co jednak zrobić, jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić jej smak lub uzupełnić ją o dodatkowe właściwości? 

Przed Tobą aż 5 gotowych przepisów, dzięki którym Twoja herbata będzie jeszcze lepsza. Sprawdź i zdecyduj, w jaki sposób przyrządzisz ją następnym razem.

Czytaj więcej
Kawa ziarnista vs kawa mielona: zalety, wady i różnice
Kawa dostępna w ziarnach, czy też zmielona i od razu gotowa do zaparzenia? W tym artykule postaramy się raz na zawsze zakończyć rozważania, która z nich jest lepsza. Przeczytaj do końca, poznaj różnice pomiędzy nimi, a następnie zdecyduj o tym, która znajdzie się w Twojej kuchni! 
Czytaj więcej
Kawa dobra na wszystko? Zalety i korzyści picia kawy.

Świetny smak, wyjątkowy aromat, a do tego wszystkim znane właściwości pobudzające. Picie kawy bez wątpienia niesie za sobą wiele zalet. Jednak czy to jedyne aspekty, dla których warto sięgać po filiżankę tego napoju? 

W tym wpisie znajdziesz całą listę korzyści (zwłaszcza zdrowotnych!), dzięki którym przekonasz się, że kawa to także doskonały, a przede wszystkim - w pełni naturalny sposób na zadbanie o cały Twój organizm. 

Sprawdź, jak wpłynie również na Twoje zdrowie.

Czytaj więcej
Rodzaje herbat: przewodnik po odmianach, smakach i właściwościach herbaty

Herbata jest jednym z najbardziej podstawowych napojów, którym raczymy się każdego dnia i praktycznie o każdej jego porze. Wiele osób zaczyna od niej dzień - pijąc ulubiony trunek np. do śniadania. Część cieszy się jej smakiem przy okazji innych posiłków (obiadu oraz kolacji), a liczne grono osób wykorzystuje herbatę w przerwach od pracy. Herbata jest również doskonałym sposobem na spędzenia wolnego czasu. Towarzyszy nam w chwilach na relaks, a nawet podczas spotkań w gronie rodziny czy najbliższych. 

Czy jednak wiemy o niej wystarczająco dużo? W tym artykule zapoznamy Cię z najbardziej popularnymi rodzajami herbat. Opowiemy o ich pochodzeniu, sposobie wytwarzania, no i oczywiście nie zapomnimy wspomnieć o smaku oraz aromacie ! 

Czytaj więcej
Prozdrowotne właściwości kawy

Kawa i jej właściwości prozdrowotne to temat szeroko dyskutowany przez naukowców. Kiedyś oskarżaliśmy ją o nadciśnienie i inne sercowe problemy. Teraz już wiemy, że pita w umiarkowanych ilościach, kawa działa pozytywnie na organizm. Jakie są więc prozdrowotne możliwości kawy?

Czytaj więcej
pixelpixel