Kawa dobra na wszystko? Zalety i korzyści picia kawy.

2020-08-30
Kawa dobra na wszystko? Zalety i korzyści picia kawy.

Świetny smak, wyjątkowy aromat, a do tego wszystkim znane właściwości pobudzające. Picie kawy bez wątpienia niesie za sobą wiele zalet. Jednak czy to jedyne aspekty, dla których warto sięgać po filiżankę tego napoju? 

W tym wpisie znajdziesz całą listę korzyści (zwłaszcza zdrowotnych!), dzięki którym przekonasz się, że kawa to także doskonały, a przede wszystkim - w pełni naturalny sposób na zadbanie o cały Twój organizm. 

Sprawdź, jak wpłynie również na Twoje zdrowie. 

Kawa wspiera Twoją dietę i pozwala walczyć z nadwagą 

Jedną z kluczowych zalet kawy jest fakt, że wpływa na znacznie szybsze spalanie tłuszczu. Za ten obszar odpowiada zawarta w niej kofeina, której obecność pozwala zwiększyć skuteczność Twojego odchudzania nawet o kilkadziesiąt procent. Na jej korzyść działa również to, iż kawa “sama w sobie” jest bardzo niskokaloryczna. O ile nie dodasz do niej mleka, cukru lub innego dodatku ! 

Kawa poprawia nastrój i krążenie krwi 

Kto nie poczuł odprężenia i relaksu podczas parzenia i picia kawy – niech pierwszy podniesie rękę.  Kawa pozwala wyluzować się i istotnie obniżyć poziom stresu. Dodatkowo, zwiększa przepustowość naczyń krwionośnych, przykładając się tym samym do lepszego dotlenienia całego organizmu. 

Kawa dostarcza Ci ważnych substancji odżywczych 

Napar z ziaren kawy jest cennym źródłem witamin oraz minerałów, spośród których pierwsze skrzypce odgrywają m.in.:  

  • Witaminy z grupy B (B2, B3, B5). 
  • Minerały (magnez, mangan, potas). 

Kawa jest dobra dla mężczyzn... 

...bo wpływa na poprawę potencji. Można śmiało stwierdzić, że stanowi jeden z najskuteczniejszych, najbardziej naturalnych, a zarazem najzdrowszych sposobów na uzyskanie i utrzymanie oczekiwanej erekcji. 

Nie brak również opinii, iż kawa to świetny afrodyzjak . 

Kawa jest doskonała dla sportowców i osób aktywnych fizycznie 

A to za sprawą tego, że działa jak w pełni naturalny środek przeciwbólowy. Pozwala na znaczne złagodzenie skutków powstawania zakwasów oraz z powodzeniem łagodzi ból mięśni. Zwłaszcza ten odczuwany po długim i intensywnym treningu.  

Kawa skutecznie hamuje proces starzenia organizmu 

Za to zbawienne działanie odpowiadają liczne przeciwutleniacze zawarte właśnie w tym napoju. Ich rolą jest eliminowanie tzw. wolnych rodników, a tym samym dbanie o to, aby nasza skóra, jak i cały organizm wyglądały na dużo młodsze ! 

Jeżeli wydawało Ci się, że to cała lista dobroczynnych skutków picia kawy – mamy dla Ciebie miłą niespodziankę! 

Kawa pomaga w walce z licznymi chorobami 

Kilka akapitów wyżej wspomnieliśmy, że picie kawy wpływa na poprawę nastroju. Nie dziwi więc, że jej regularne spożywanie pozwala również na zredukowanie prawdopodobieństwa wystąpienia depresji.  

To jednak nadal nie wszystko! Filiżanka dobrej kawy każdego dnia zauważalnie zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę, co potwierdziły liczne badania, wykonane przez renomowanych naukowców. 

Ponadto, ma jeszcze jedno zbawienne działanie. W dobie zwiększonej zachorowalności na raka, regularne delektowanie się tym trunkiem pozwala na znaczne ograniczenie ryzyka powstawania nowotworów*. Odpowiadają za to m.in. zawarte w niej antyoksydanty i polifenole. 

* Badania wskazują, że jej właściwości ochronne niwelują zagrożenia związane z: rakiem jelita grubego, prostaty, piersi oraz wątroby. 

 

Kawa jest również doskonałym sposobem na zmniejszanie ryzyka wystąpienia choroby Parkinsona, a także problemów z sercem czy wątrobą. 

Ale przede wszystkim... kawa jest po prostu smaczna 

Jeżeli lektura powyższego artykułu przekonała Cię, że kawa to nie tylko świetny smak, ale również wiele korzyści dla Twojego organizmu – nie czekaj i od razu sięgnij po kolejną filiżankę. 

Jeśli zechcesz odkryć zupełnie nowe smaki i aromaty Twojego ulubionego napoju – koniecznie odwiedź nasz sklep z kawą. U nas czeka na Ciebie naprawdę imponujący wybór kaw mielonych, jak i ziarnistych. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixelpixel