Wakacje – jak wycisnąć z nich jak najwięcej? Wskazówki od Blueberry Roasters

2021-08-20
Wakacje – jak wycisnąć z nich jak najwięcej? Wskazówki od Blueberry Roasters

Nieśmiało spoglądamy w kalendarz i okazuje się, że jesteśmy już w połowie sierpnia. To oznacza, że – niestety, ale – większa połowa wakacji już za nami… Jeśli nie zdążyliście wykorzystasz letnich dni na stu procentowy odpoczynek lub odnosicie wrażenie, że moglibyście wycisnąć z wakacji 2021 znacznie więcej, to nie martwcie się. Nic straconego! Mamy dla Was kilka pomysłów, by wykorzystać ostatnie 2 tygodnie jak najowocniej. Zainteresowani?  

 

Chillout, na który musisz sobie pozwolić

W dobie wszechobecnej technologii wydawać by się mogło, że po powrocie z pracy do domu odpoczywamy. Nic bardziej mylnego… I choć latem dni są dłuższe niż zimą, tak my uporczywie spędzamy je według utartego schematu. Włączamy telewizor, scrollujemy Facebooka, Instagrama, Tik Toka, po to, by – no właśnie – podsumować kolejny dzień jako męczący, nudny czy nijaki. A gdyby tak porządnie zorganizować się i wyruszyć w podróż rowerem lub pieszo po okolicznych terenach? Obierz konkretny cel wyprawy, przygotuj swoją ulubioną kawę i zabierz ją ze sobą do kubka wielorazowego użytku. Nie trzeba wiele, by „wrzucić na luz” i odciąć się od natłoku obowiązków, myśli oraz innych bodźców, które nas psychicznie dobijają.

No dobrze, a co jeżeli pogoda nie do końca dopisuje – jakieś pomysły? A i owszem! Możesz odpocząć i odprężyć się w zaciszu własnego domu. Co powiesz na poświęcenie wolnego wakacyjnego czasu na nadrobienie książkowych zaległości? Tutaj do gry wchodzi nie tylko dobra książka, ale i magazyn, gazeta – wybierz ten segment „lektur”, w które zwyczajnie lubisz się zagłębiać. Nie zapomnij o przygotowaniu swojej ulubionej herbaty! Latem świetnie sprawdzają się klasyczne herbaty owocowe, którym poświęciliśmy uwagę na naszym blogu we wpisie: Herbata owocowa – poddaj się unikalnym smakom i aromatom. Na tym jednak nasze propozycje się nie kończą. Mamy w zanadrzu jeszcze kolorową herbatę bubble tea oraz niebieską herbatę butterfly pea tea. Jak widać, jest z czego wybierać. Czas spędzony z książką w towarzystwie takich napojów z pewnością nie będzie czasem straconym.

Czy to już wszystko? W żadnym wypadku, bowiem są jeszcze wakacyjne wieczory. Je także powinieneś wykorzystywać rozsądnie. Jak? Tutaj warto rozważyć medytację, jogę, pilates czy też odprężającą kąpiel z dodatkiem soli, aromatycznych olejków oraz (obowiązkowo) z wykorzystaniem świec zapachowych. Możesz pokusić się także o relaksującą muzykę – why not?!  

 

Wakacje w zgodzie z naturą

Po 8 godzinach pracy, ale też wtedy, kiedy korzystamy z dnia wolnego od pracy – nie ma nic lepszego niż pozwolić mózgowi odpocząć na świeżym powietrzu. W tym celu możesz udać się, jak już wspomnieliśmy wcześniej na krótki spacer lub wsiąść na rower, ale jeszcze lepiej, kiedy zdecydujesz się na całodniową wycieczkę w góry lub piknik nad jeziorem. Umówmy się, każdy z nas mniej więcej orientuje się w najbliższych zakątkach, atrakcyjnych miejscach, w których to można sielsko spędzić czas.

Nie myśl za wiele, po prostu weź ze sobą koc, żywność i udaj się na piknik z najbliższymi Ci osobami. Przekonaj się, jak z pozoru zwykła aktywność może okazać się oczyszczająca dla przeciążonego informacjami mózgu. To szansa na totalny reset!

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podrzucili wpisującego się w te warunki rytuału kawowego… Otóż, jeśli wyprawa w teren, to i kawa! Oczywiście możesz ją przygotować wcześniej w domu i przelać do termosu, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Znamy lepsze – aeropress – urządzenie wykorzystywane zarówno przez początkujących kawoszy, jak i profesjonalnych baristów pozwalające się cieszyć wyśmienitą kawą. Wszystko czego potrzebujesz do jej przygotowania, to gorąca woda (zabierz ją ze sobą w termosie), dobra kawa mielona i opcjonalnie cukier. Oczywiście niezbędne będą kubki do picia.

Kawa na łonie natury smakuje inaczej, jakby lepiej! Przekonaj się o tym sam.  

 

Czas na słonecznie grillowanie z rodziną i przyjaciółmi

Czym byłoby lato bez udanej imprezy przy grillu?! Wspólne grillowanie to doskonała okazja do spotkań z najbliższymi, przygotowania pysznych dań i zaskakujących letnich napojów. Poza tym nie bez powodu mówi się, że my Polacy kochamy grillować. Bo przy grillu najzwyczajniej w świecie relaksujemy się, cieszymy z długich letnich wieczorów, spędzamy czas w dobrym towarzystwie, konsumujemy grillowe smakołyki i popijamy je różnymi napojami. To chillout sam w sobie!

Ze względu na warunki klimatyczne panujące w naszym kraju najlepsza okazja do grillowania to tak naprawdę sezon letni. Dlatego – dopóki lato pozwala nam cieszyć się jego urokami, dopóty wykorzystujmy możliwość wspólnego biesiadowania przy grillu.

Mamy nadzieję, że poczuliście się zainspirowani!  

 

Przeczytaj także: 3 herbaty ziołowe, które warto pić codziennie

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixelpixel