Odkryj 2 najlepsze herbaty na odchudzanie

2021-02-18
Odkryj 2 najlepsze herbaty na odchudzanie

Czy jednym z planów na ten rok nie było przypadkiem zrzucenie paru kilogramów? Rozpiska ćwiczeń już gotowa, plan dietetyczny także? Jest coś jeszcze, czym możesz się wspomóc podczas odchudzania. To herbata – pijesz ją każdego dnia, ale czy wiesz, że to złoty środek na odchudzanie? Poznaj dwa gatunki herbat, z którymi osiągniesz wymarzoną sylwetkę.  

 

Dobra herbata na odchudzanie – czy to rzeczywiście działa?

Jeżeli herbata jest jednym z Twoich ulubionych napojów, a jednocześnie chcesz zrzucić zbędne kilogramy, to masz konkretny powód do uśmiechu. Jest bowiem kilka gatunków herbat, które korzystnie wpływają na metabolizm. Pójdziemy nawet o krok dalej – każda herbata w mniejszym lub większym stopniu wspomaga proces przemiany materii. Nie oznacza to jednak, że opierając się wyłącznie na jej piciu, osiągniemy zachwycające efekty, czyli mniejsze cyferki na wadze. Niemniej herbata oddziałuje na procesy trawienne, wspiera przemianę materii, co w kontekście odchudzania ma ogromne znaczenie.

Aby mówić o zauważalnych efektach odchudzania, oczywiście najlepiej połączyć zbilansowaną dietę z aktywnością fizyczną oraz regularnym piciem wybranej herbaty. Której dokładnie? Jaka herbata jest najlepsza na odchudzanie? Przekonajmy się.  

 

Zielona herbata – czy faktycznie jest najlepsza na odchudzanie?

O zielonej herbacie słyszy się wiele dobrego. Uznaje się ją za jedną z najzdrowszych herbat świata, a jej wpływ na odchudzanie jest naprawdę spory. Badania dowodzą, że zawarte w niej katechiny blokują wzrost tkanki tłuszczowej, a polifenole hamują aktywność enzymów odpowiadających za rozkład tłuszczów i węglowodanów, co w efekcie wiąże się z mniejszym odkładaniem się w jelitach tych składników. Nie bez znaczenie pozostaje także zawartość teiny w zielonej herbacie (30-50 mg). Substancja ta wykazuje działanie pobudzające, co może się okazać niezwykle pomocne nie tylko w chwilach kryzysu (zmęczenie, senność, spadek koncentracji), ale i podczas ćwiczeń (lepsza wydajność organizmu, większa liczba powtórzeń danego ćwiczenia). Wszystko to sprawia, że zielona herbata jest obowiązkową pozycją w diecie każdego, kto zamierza schudnąć. Pijmy zatem śmiało 2-3 szklanki ciepłej herbaty zielonej dziennie.

Bardzo ważne jest, by ten rodzaj herbaty był możliwie jak najmniej przetworzony. Najlepszym wyborem jest zatem herbata zielona sypana, której jakości możemy być pewni bardziej niż zawartości torebek ekspresowych. Oczywiście herbatę zieloną liściastą znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Warto jeszcze zauważyć, że ekstrakt z zielonej herbaty jest jednym z głównych składników suplementów diety wspomagających odchudzanie. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za smakiem tego naparu.  

 

Czerwona herbata nazywana „spalaczem tłuszczu” – ile w tym prawdy?

Niewątpliwie na uwagę w kontekście odchudzania zasługuje wywołana do tablicy herbata czerwona, której działanie jest nieco inne od omówionej wcześniej – zielonej. Regularne picie herbaty pu-erh może spowodować utratę zbędnych kilogramów głównie z uwagi na zawarte w niej polifenole. Zwiększają one termogenezę, a w efekcie spalają tkankę tłuszczową.

Oprócz tego czerwona herbata reguluje wydzielanie żółci, przyśpiesza pracę jelit, a także oddziałuje na motorykę przewodu pokarmowego, przez co pozytywnie wpływa na rytm wypróżnień. Dzięki wysokiej zawartości taniny stymuluje produkcję żółci, a przy tym hamuje wchłanianie tłuszczów. Co ciekawe, herbata pu-erh może zapobiec pojawieniu się efektu jo-jo, oczywiście jeżeli spożywamy ją systematycznie.

W jednym z przeprowadzonych badań udowodniono, że osoby spożywające regularnie ekstrakt z czerwonej herbaty przez 5 miesięcy w dawce 3 g zaobserwowały spadek masy ciała i zmniejszenie obwodów szczególnie z ramion, ud, jak również okolic brzucha bez radykalnych zmian w sposobie żywienia!

Nasuwa się zatem pytanie, jak często pić czerwoną herbatę? Jaka ilość tego napoju jest optymalna pod kątem odchudzania? Z uwagi na fakt, że czerwona herbata wspomaga procesy trawienne, zaleca się jej spożywanie 30 minut po posiłkach ciężkostrawnych, obfitujących w tłuszcze w ilości 3-6 filiżanek dziennie. Sięganie po nią zaraz po jedzeniu nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ może zaburzyć wchłanianie żelaza z żywności.

Jaka jest najlepsza herbata czerwona na odchudzanie? Podobnie jak w przypadku zielonej herbaty, nieporównywalnie lepsza od czerwonej herbaty ekspresowej w torebkach, będzie ta w formie sypanej. Z reguły w saszetkach znajduje się tzw. susz herbaciany, którego jakości tak naprawdę nie możemy być pewni (mogą to być gorsze jakościowo, zmielone liście albo pozostałości po produkcji herbat). Dlatego szukajmy herbaty czerwonej koniecznie liściastej! Czy znajdziecie ją w naszym sklepie internetowym? Jak najbardziej!

Zachęcamy do zakupów naszych autorskich herbat Albert Tea Relax!  

 

Przeczytaj także: Jak przechowywać herbatę? Poznaj kilka niezmiennych praw

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixelpixel