Kawa do biura – dlaczego warto zaufać zewnętrznej firmie?

2021-04-06
Kawa do biura – dlaczego warto zaufać zewnętrznej firmie?

Dobra kawa w biurze wpływa pozytywnie nie tylko na obecnych czy przyszłych pracowników, ale i potencjalnych klientów oraz kontrahentów. W końcu to „mała czarna” dodaje energii, pobudza do działania, wspiera procesy myślowe, stanowi niezastąpiony dodatek do spotkań. Krótko mówiąc, kawa w biurze świadczy o prestiżu firmy. Co ta wiadomość oznacza dla pracodawców?  

 

Dobra kawa do biura – zatroszcz się o pracowników

Biuro to przestrzeń, w której nie może zabraknąć dobrej jakości kawy. Coraz śmielej przekonują się do tego pracodawcy, podpisując umowy z zewnętrznymi firmami zajmującymi się regularnym dostarczaniem kawy do biura. W końcu nic tak nie pobudza jak mocna czarna kawa. Zawarta w niej kofeina mobilizuje organizm do wysiłku zarówno tego intelektualnego, jak i fizycznego. Dzięki niej pozbywamy się zmęczenia i znużenia. Z każdym kolejnym łykiem odpędzamy od siebie senność, uniemożliwiającą wykonanie zadań. Aby pracownicy mogli stawić czoła codziennym obowiązkom zawodowym, zadbaj o to, by mieli dostęp do kawy w Twoim biurze!

Zaryzykujemy stwierdzenie, że kawa w biurze jest istotnym elementem employer brandingu. To między innymi jej zadaniem jest zachęcenie czy też przekonanie kandydatów do zgłoszenia swojej aplikacji na dane stanowisko. Nie bez powodu zapisek o „smacznej kawie” znajduje się w ogłoszeniach o pracę w sekcji „Oferujemy” tuż obok innych benefitów, takich jak pakiety sportowe, premie, świeże owoce itp. Ten argument realnie przekonuje potencjalnych kandydatów. Jest także doceniany przez obecnych pracowników, którzy z uwagi na zauważalną dbałość ze strony firmy, chętniej się z nią utożsamiają.  

 

Kawa w biurze – buduj pozytywne skojarzenia w oczach klientów i kontrahentów

Filiżanka dobrej kawy to dobry wstęp do każdej rozmowy, zarówno tej z klientem, jak i partnerem biznesowym. Luźnej i oficjalnej. Świeżo palona, aromatyczna kawa podana w eleganckiej porcelanie z pewnością zrobi wrażenie na Twoich gościach.

Obecnie kultura picia kawy zmienia się na lepsze. Rośnie zainteresowanie kawą specialty czy organiczną. Spróbuj wyobrazić sobie, że na umówionym spotkaniu gościsz prawdziwego miłośnika kawy, a Ty serwujesz mu kawę niskiej jakości… Taka sytuacja w rzeczywistości byłaby niekomfortowa, stawiająca nie Ciebie jako szefa czy menedżera w niekorzystnym świetle – lecz całą firmę.

Nie ulega wątpliwości, że w biznesie jakość serwowanej kawy mówi wiele o danej firmie. Ujawnia stosunek władz firmy do prowadzonego biznesu – pokazuje, jak dużą wagę przedsiębiorstwo przywiązuje do relacji z najbliższym otoczeniem. Czy już rozumiesz, dlaczego kawa pochodząca od sprawdzonych dostawców – najlepiej renomowanych palarni kawy – powinna pojawić się w każdej firmie?  

 

Świeżo palona kawa w biurze prosto z ekspresu – duet obowiązkowy w każdej firmie

Przy podejmowaniu decyzji o dostarczaniu kawy do biura przez zewnętrzną firmę, warto rozważyć inwestycję w… profesjonalny ekspres do kawy! Urządzenie to wyraźnie podnosi standard firmy, przesądza o finalnym smaku i aromacie naparu, stąd decyzja o jego zakupie wydaje się absolutnie oczywista.

Obecnie firmy nie muszą decydować się stricte na zakup ekspresu do kawy. Mają bowiem ciekawą alternatywę w postaci dzierżawy tego typu sprzętu. Dzięki temu pracodawca nie musi przeznaczać dużej sumy na zakup nowego urządzenia, a przy okazji ma zapewnioną stałą opiekę serwisową w razie ewentualnej awarii.

Niezależnie od tego, na jaki krok się zdecydujemy – czy będzie to zakup, a może dzierżawa ekspresu do kawy – zwróćmy uwagę na wydajność danego modelu. Zadaniem ekspresu do kawy w biurze będzie bowiem przygotowanie 10, 20, 30, 40, a może nawet 90 kaw dziennie. Jest to kwestia szalenie istotna, podobnie jak opcja przygotowywania różnych rodzajów kaw, nie tylko espresso, ale i latte macchiato, americano czy cappuccino. Warto, by ekspres do kawy w biurze był w wyposażony w tego typu funkcje. 

 

Najlepsza kawa do biura –  gdzie szukać?

Jako wrocławska palarnia kawy zajmujemy się zarówno dystrybucją kawy do biur, jak i sprzedażą lub wynajmem profesjonalnych ekspresów do kawy na terenie całej Polski. Oferujemy szeroki wybór świeżo palonych kaw ziarnistych i mielonych w większości jednorodnych 100% Arabica z różnych zakątków świata w atrakcyjnych cenach. Na ten moment pod naszą marką kryją się cztery kolekcje kaw: Blueberry Roasters, MayBe Organic, linia kaw zielonych oraz aromatyzowanych.

Naszym atutem niewątpliwie jest fakt, że kawę wypalamy na bieżąco małymi partiami, eliminując przez to ryzyko jej magazynowania – co nie wpłynęłoby korzystnie na jakość produktu. To właśnie dzięki temu kawy Blueberry Roasters zawsze odznaczają się wyjątkowym smakiem i aromatem.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixelpixel