Oczyść swój organizm na wiosnę

2021-02-16
Oczyść swój organizm na wiosnę

Powoli żegnamy luty, witamy marzec. Dokładnie za miesiąc – 21 marca rozpocznie się kalendarzowa wiosna. Wraz z nadejściem tej pory roku należy zadbać o swój organizm, usuwając z niego toksyny. Dlaczego warto zdecydować się na wiosenne oczyszczanie organizmu? Jak rozsądnie podejść do tego tematu? Które produkty wykorzystać w kuracji? Sprawdźmy.  

 

Oczyszczanie organizmu po zimie – czy jest konieczne?

Zima jest najchłodniejszą porą roku, dlatego też większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Skupiamy się na oglądaniu telewizji, surfowaniu po internecie, czytamy książki. Nasz tryb życia z całym przekonaniem nie jest aktywny, a raczej pasywny... Niskie temperatury nie zachęcają do podjęcia aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Częściej sięgamy po wysokoprzetworzone produkty, dostarczamy organizmowi więcej kalorii. Pijemy zdecydowanie mniej wody.

Wszystkie te czynniki przyczyniają się do tego, że w naszym ciele kumulują się spore ilości toksyn. Z kolei te wpływają negatywnie na nasze samopoczucie, jak również metabolizm. Wiedziałeś o tym?

Przedwiośnie to doskonały czas, by pozbyć się z organizmu nagromadzonych w nim: resztek pokarmowych, metali ciężkich i chemicznych dodatków. Taki wiosenny detoks nikomu nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie –  pozwoli odzyskać energię i dobre samopoczucie, sprawi, że poczujemy się lżej. Co więcej, uchroni nas przed chorobami, do których mogłyby doprowadzić zalegające w naszym ciele szkodliwe toksyny.

Czyhają one na nas niemal w każdej dziedzinie życia. Znajdziemy je w przetworzonej żywności, mięsach, które nafaszerowane są hormonami, by zwierzęta szybciej osiągnęły wymaganą wagę, w rybach, a nawet warzywach i owocach, produktach kosmetycznych czy zażywanych lekach. Toksyny biorą się także z powietrza, które zimą jest bardzo zanieczyszczone…  

 

Oczyszczanie organizmu na wiosnę – od czego zacząć?

Wiosenny detoks organizmu można przeprowadzać na wiele różnych sposobów. Ważne jednak, by nie uciekać się do skrajnych i niepewnych rozwiązań, a postawić tylko na te sprawdzone i bezpieczne.

Jednym z nich jest na pewno ograniczenie, a najlepiej wykluczenie z diety: żywności przetworzonej, potraw smażonych, cukru, mąki, soli, kawy, mleka, alkoholu i oczywiście papierosów. Świadoma detoksykacja organizmu zakłada spożywanie wartościowych produktów pochodzenia naturalnego. Pamiętaj, że dieta oczyszczająca organizm powinna być lekkostrawna, a to oznacza, że nie można ją określić głodówką. Te dwa pojęcia wzajemnie się ze sobą wykluczają. 

Kolejnym sposobem na oczyszczenie organizmu po zimie jest ruch! Na pewno obiło Ci się o uszy, że aktywność fizyczna umożliwia pozbyć się z organizmu nadmiaru toksyn (dzieje się tak w wyniku pocenia się).

Rada numer trzy – jeśli tylko to możliwe, uczęszczaj na saunę. Regularne seanse pomogą usunąć substancje niepożądane zalegające w organizmie. Bardzo ważne jest, by po wyjściu z sauny natychmiast spłukać ciało zimną wodą – nie pomijaj tego kroku. W przeciwnym razie substancje toksyczne wnikną z powrotem pod skórę.

Czwartą radę, którą powinieneś wprowadzić w życie to picie dużej ilości wody. Najlepiej sprawdzi się tu woda niegazowana z dodatkiem świeżo wyciśniętego soku z cytryny i soli himalajskiej. Pamiętając o wypijaniu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia (2-3 litry), nawadniamy organizm, poprawia jego ogólną wydolność, usprawniamy metabolizm oraz usuwamy toksyny i zbędne produkty przemiany materii.  

 

Wiosenne oczyszczanie organizmu – wspomagaj się ziołami

W czasie wiosennego oczyszczania organizmu powinieneś pić nie tylko wodę, ale i napary ziołowe. Kuracje ziołowe to naturalny, domowy i w pełni bezpieczny sposób na pozbycie się z organizmu wszystkiego, co zbędne. Już po kilku tygodniach systematycznego picia herbat ziołowych powinieneś poczuć różnicę – brak problemów trawiennych, lepsze samopoczucie, więcej energii, mniej wypadających włosów, promienna cera itp.

Szczególną uwagę zwróć na te zioła, które wykazują działanie moczopędne, napotne oraz wspomagające funkcjonowanie układu pokarmowego, wątroby i dróg żółciowych. Rośliny, na które warto się zdecydować w procesie oczyszczania organizmu to m.in. pokrzywa, czystek, ostropest plamisty, melisa lekarska, rumianek, skrzyp polny, fiołek trójbarwny.  

Oczywiście w ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz coś, co idealnie sprawdzi się podczas wiosennego detoksu. Mowa o naszej autorskiej mieszance składającej się z ziół i herbaty zielonej. Jeśli przymierzasz się do wiosennego detoksu, koniecznie weź pod uwagę zakup Albert Tea DETOX.  

Mamy nadzieję, że poczuliście się zainspirowani, by zatroszczyć się o swoje zdrowie wraz z nadejściem wiosny.

Dbajcie o siebie!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixelpixel