Kubek termiczny na kawę – jaki wybrać?

2020-11-16
Kubek termiczny na kawę – jaki wybrać?

Kubki termiczne sprawdzają się niemal w każdej sytuacji: w podróży, biurze, na wykładach, szkoleniach itp. Podczas tych i wielu innych zdarzeń kategorycznie nie może zabraknąć dobrej kawy. Bez niej ciężko mówić o energii do działania, koncentracji na zadaniach, a nierzadko dobrym humorze. Dzięki gadżetowi, jakim jest kubek termiczny, możemy cieszyć się ulubioną, gorącą kawą, gdzie tylko chcemy. Zastanówmy się, jak spośród tysiąca ofert wybrać najlepszy kubek termiczny.  

 

Materiał wykonania kubka termicznego – wybierz mądrze

Wybierając kubek termiczny na kawę, pierwsze kryterium, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę to jego materiał. Od tworzywa, z jakiego został wykonany kubek termiczny, zależy oczywiście długość utrzymania temperatury napoju. Ale czy wiedziałeś, że materiał termicznego kubka może wpływać na smak, a więc ogólną jakość Twojej kawy? Okazuje się, że tak.

Na rynku znajdziesz wiele kubków termicznych. Jedne wykonane są z plastiku, kolejne ze szkła, a jeszcze inne ze stali nierdzewnej. Które z nich są najbardziej wytrzymałe, a jednocześnie gwarantują długi czas utrzymania kawy w wysokiej temperaturze? Zdecydowanie są to kubki termiczne ze stali. W przeciwieństwie do swoich konkurentów (czyli tych produkowanych z tworzyw sztucznych), to one najdłużej zapewnią właściwą temperaturę Twojej kawie.  

 

Pojemność kubka termicznego – określ swoje preferencje

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kubka termicznego, musisz także zdefiniować swoje potrzeby. Zastanów się, ile kawy jesteś w stanie wypić w ciągu dnia. Jeden duży kubek? Dwa? A może trzy? Odpowiedź na to pytanie wyznaczy pojemność Twojego idealnego kubka termicznego.

Kubki termiczne występują w najróżniejszych rozmiarach. Ich najczęstsza pojemność to 300-500 ml. Oczywiście znajdziesz także kubki, które mają nawet 750 ml. W tym momencie pojawia się pytanie, czy lepszy zamiast kubka nie będzie termos? Jeśli planujesz dłuższą, całodniową wyprawę na przykład w góry, to pamiętaj, że termos utrzyma wysoką temperaturę kawy dłużej niż kubek termiczny. Przeciętny czas trzymania gorącego napoju przez kubki termiczne wynosi mniej więcej od 2 do 6 godzin. Jak wypada termos? Lepiej – utrzyma pożądaną temperaturę kawy od 6 do nawet 24 godzin.

 

UWAGA – czyli szczelność kubka termicznego

Szczelność to bardzo ważna cecha, jaką powinien posiadać Twój kubek termiczny. Szczelny kubek uchroni przed rozlaniem się kawy w samochodzie, torebce czy plecaku, gdzie oprócz napoju przechowujemy także inne przedmioty. Wiele kubków termicznych posiada komfortowe, a przy tym szczelne zamknięcie – specjalny przycisk, za pomocą którego uzyskujesz lub blokujesz dostęp do napoju. Dzięki jednemu sprytnemu guzikowi praktycznie nie ma mowy, aby kubek w sposób niekontrolowany uronił choć jedną kroplę kawy. Takie rozwiązanie gwarantuje pełną swobodę ruchów dla użytkownika.  

 

Budowa kubka termicznego a wygoda – zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Dokonując zakupu kubka termicznego na kawę, zwróć uwagę, czy produkt zapewnia wygodę użytkowania. Idealny kubek przenośny do kawy powinien być poręczny. Zauważ, że kubki termiczne posiadają różnorodne kształty. W sklepach znajdziesz zarówno klasyczne modele, jak i te posiadające zwężenie w środkowej części kubka, umożliwiające jego pewne (wygodne i komfortowe) trzymanie. W trosce o maksymalny komfort użytkowania niektóre kubki do kawy wyposażone są w zewnętrzną gumową powłokę antypoślizgową zapewniającą pewne trzymanie go w dłoni.

Pamiętaj też o tym, by wybrać taki kubek, który zmieści się torebce czy plecaku. Jeśli zamierzasz korzystać z kubka do kawy w samochodzie, to koniecznie zwróć uwagę na jego średnicę, by wpasował się w miejsce przeznaczone na napoje.  

 

Design kubka termicznego – stylowy sposób delektowania się kawą

Nie ulega wątpliwości, że dla każdego z nas liczy się także wygląd i estetyka kupowanych produktów. Nie inaczej jest w przypadku zakupu kubka termicznego na kawę. W tym celu producenci kubków termicznych oferują modele z przeróżnymi wzorami, oryginalnymi napisami, motywującymi hasłami itp. To, jaki kubek na kawę wybierzemy, zależy jednak od nas samych. W końcu to my będziemy przemieszczać się z kubkiem po ulicy, w tramwaju czy korytarzem firmy.

Część nas postawi na odważną kolorystykę, optymistyczny nadruk, a pozostali wybiorą subtelny, wyważony design. O gustach się nie dyskutuje – producenci kubków termicznych doskonale zdają sobie z tego sprawę, dostosowując swoją ofertę do upodobań konsumentów.

Na uwagę zasługuje także fakt, że kubki termiczne stanowią jeden z najczęstszych wyborów wśród kupujących, jeżeli chodzi o prezenty dla bliskich osób. Zbliżają się urodziny, imieniny siostry, brata, koleżanki, kolegi, a Ty nie wiesz, jaki prezent im sprawić? Kubek termiczny będzie prezentem idealnym. Znasz już wszystkie cechy, jakimi powinien odznaczać się dobry kubek termiczny na kawę, dlatego wykorzystaj to. Dorzuć do prezentu najlepszą, świeżo paloną kawę ziarnistą lub mieloną, a spełnisz oczekiwania każdego, kogo obdarujesz takim zestawem.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixelpixel