Kawa Kostaryka – 25% zniżki na kawę miesiąca przez cały listopad

2020-10-28
Kawa Kostaryka – 25% zniżki na kawę miesiąca przez cały listopad

Kawa z Kostaryki uznawana jest przez wielu za najlepszą na świecie. W listopadzie 2020 r. to właśnie ta kawa – Kostaryka SHB staje się w sklepie internetowym Blueberry Roasters produktem miesiąca! Oznacza to, że czeka na Was duża zniżka na zakupy! Zanim jednak oddamy na Wasz użytek specjalny kupon rabatowy do wykorzystania w sklepie online, poświęćmy krótką chwilę na omówienie kwestii związanych z kawą Kostaryka. Czyż nie dobrze byłoby wiedzieć – jak odbywa się uprawa kawy w tej części globu? Co odpowiada za jej wyjątkowy smak i aromat? Czym jest skrót SHB przy nazwie kawa Kostaryka? Zapraszamy do odkrycia tych i wielu innych, cennych informacji!  

 

Kawa Kostaryka – od czego się zaczęło?

Jak wszyscy wiemy, Kostaryka położona jest w Ameryce Środkowej. Kawa w tym kraju pojawiła się pod koniec XVIII wieku. Nieco później, bo w wieku XIX władze Kostaryki zachęcały tamtejszą ludność do uprawy kawy, oferując im w zamian ziemię. Dzięki temu przemysł kawowy w Kostaryce zaczął się prężnie rozwijać. Uprawa i handel kawy na tym terenie niezmiennie do dziś odgrywają ważną  rolę w gospodarce tego kraju, przyczyniając się do zwiększenia jej konkurencyjności. Można by również rzec, iż znacząco wpływają na krajobraz kulturowy i społeczny państwa.  

 

Kawa z Kostaryki – poznaj sprzyjające czynniki dla jej uprawy

Kostaryka ma wręcz idealne warunki do uprawy kawy. Bardzo żyzna, wulkaniczna gleba, duża wilgotność powietrza tworzą sprzyjający klimat do produkcji kawy. Kostarykańską kawę zbiera się metodą tradycyjną, a więc po prostu – ręcznie. Widok kombajnów służących do zbierania kawy w sposób mechaniczny jest w tym kraju znikomy. To właśnie dzięki temu, że zbiory odbywają się ręcznie, do kolejnego etapu, czyli obróbki kawy trafiają wyłącznie dojrzałe, wyselekcjonowane owoce. Kolumbijskim plantatorom kawy zdecydowanie nie można odmówić troski o sposób jej uprawy ani dbałości o należytą jakość każdego ziarna.

Nie bez znaczenia dla produkcji kostarykańskiej kawy ma działający w kraju Instytut Kawy. To rządowa agencja, która regularnie prowadzi badania, a nawet testy naukowe. Na ich podstawie wprowadza nowe, restrykcyjne normy uprawy lub uzupełnia te już istniejące o stosowne zapisy. Wszystko w celu zapewnienia najwyższej jakość kawy.

Co ciekawe, w Kostaryce produkuje się tylko kawę Arabikę. Co z Robustą? Jej uprawa w tym kraju jest niemalże zakazana. Wynika to poniekąd z przekonań władz Kostaryki wyłącznie do Arabiki. Ich zdaniem uprawa Robusty nie jest zgodna z tradycją i niejako prestiżem czy zdobytą renomą. Dzięki temu, że Kostaryka skupiła się na produkcji tylko Arabiki, możemy powiedzieć, że dziś jest jednym z ważniejszych, światowych producentów kawy.

 

Kawa Kostaryka SHB – jak rozumieć ten skrót?

Większość zbiorów kawy z Kostaryki, jeżeli nie wszystkie, oznaczona jest skrótem SHB. Dla wielu osób to nic nieznaczący szyfr, na który podczas zakupów nawet nie zwracają uwagi. Tymczasem dobrze jest wiedzieć, co takiego się pod nim kryje. Skrót SHB w prostym tłumaczeniu – Strictly Hard Bean odnosi się do ziaren kawy pochodzących z tych plantacji, które położone są na wysokości 1500-2000 m n.p.m. Sądząc po jakości eksportowanych z Kostaryki ziaren kawy, wysuwamy jednoznaczny wniosek – to idealna wysokość dla wyśmienitej kawy.  

 

Kawa z Kostaryki – jak smakuje?

Kawę z Kostaryki określa się zazwyczaj jako łagodną o zrównoważonym smaku. Dominującym w niej smakiem jest gorzka czekolada subtelnie połączona z prażonymi migdałami. Charakteryzuje się niską kwasowością. Aromat kawy? Zachwycający – goździkowy. Jeśli chcesz skosztować jednej z najszlachetniejszych kaw, wybierz kawę Kostaryka SHB z naszej palarni kawy Blueberry Roasters. Według nas to kawa, której powinien spróbować absolutnie każdy, przygotować ją w swój ulubiony sposób,  a następnie samodzielnie ją ocenić.

 

Promocja na kawę – nie przegap okazji

Jak już wspominaliśmy na początku, kawa Kostaryka SHB jest w listopadzie (2020 r.) kawą miesiąca! Z tej okazji dla każdego, kto zdecyduje się na jej zakup, przysługuje zniżka w wysokości 25%. Promocja trwa od 1 do 30 listopada i obejmuje kawę Kostaryka SHB w każdym wariancie wagowym.

Kod wielokrotnego użytku uprawniający do zakupu kawy Kostaryka SHB z rabatem 25% w naszym sklepie internetowym to: Kostarykańskakawa  

 

Kawa z palarni – promocja na opakowania 250 g i 1 kg

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z kawą i chcesz poznać smak prawdziwej kostarykańskiej kawy, to wybierz kawę w mniejszym opakowaniu (250 g). Jeśli jednak jesteś przekonany, że kawa z Kostaryki na pewno Ci zasmakuje, a może od dawna jest Twoją ulubioną kawą, to kup ją w większym opakowaniu (1 kg).  

Produkty objęte promocją znajdziesz poniżej.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

pixelpixel