Jak smakuje najlepsza autorska kawa z Cafe Borówka?

2016-11-07
Jak smakuje najlepsza autorska kawa z Cafe Borówka?Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia w świecie kawy stworzyliśmy EXCLUSIVE BLEND, autorską mieszankę najlepszych kaw - mocną, pobudzającą, o wyraźnym charakterze i niesamowitym aromacie. Połączyliśmy łagodność najlepszych ziaren Arabiki z lekką goryczką Robusty. Sprawdź, jak smakuje słodycz owoców lasu, połączona z prażonymi migdałami w lekko dymnym aromacie.

Walory smakowe kawy są zależne od wielu czynników - kluczowe znaczenie ma odmiana krzewów kawowych, która nadaje ziarnom charakterystyczny aromat i posmak. Na właściwości kawy ma wpływ także miejsce i warunki uprawy - wysokość terenu, na którym znajduje się plantacja, temperatura, suma opadów, poziom nasłonecznienia. Ziarna dostępne na rynku to najczęściej mieszanki dwóch najpopularniejszych odmian kawy - Arabiki i Robusty. To Arabika postrzegana jest jako kawa najwyższej jakości, jednak jest trudna w uprawie. Światowe zbiory kawy pod względem ilości surowca są zdominowane przez Robustę, która jest znacznie mniej wymagająca. Ziarna Robusty mają stosunkowo wysoką zawartość kofeiny i to dzięki nim na powierzchni świeżo zaparzonej kawy pojawia się crema, czyli charakterystyczna pianka.

Istnieje wiele różnic między tymi dwoma odmianami kawy - w warunkach uprawy, w wyglądzie ziaren, ich smaku i zawartości kofeiny. Umiejętne połączenie obu rodzajów w odpowiednich proporcjach pozwala uzyskać aromatyczną łagodną kawę, jednocześnie pobudzającą i dodającą energii. Jednak trudne jest przygotowanie takiej mieszanki, która dobrze zrównoważy odrębny charakter smakowy Arabiki i Robusty. To zadanie wymagające dużej wiedzy, umiejętności i wyczucia.

EXCLUSIVE BLEND - łagodna, a pobudza?

Kawy dostępne w naszej palarni to w większości wysokiej jakości Arabiki pochodzące z różnych zakątków świata. Wybraliśmy ziarna o łagodnym smaku i z delikatną nutą słodkich owoców leśnych. Smakując kawę, można wyczuć prażone migdały i lekki dymny aromat. EXCLUSIVE BLEND - nasza autorska mieszanka, dzięki wysokiej zawartości ziaren Arabiki (90%) ma łagodny, nieco słodkawy i zrównoważony smak. Z kolei domieszka specjalnie dobranej Robusty pochodzącej z Indii nadaje jej delikatną goryczkę. Dodanie niewielkiej ilości Robusty pozwoliło nieco przełamać słodycz Arabiki, ponadto dzięki temu nasza mieszanka ma wyższą zawartość kofeiny. To ważne, ponieważ dzięki temu powstała wyśmienita delikatna kawa o właściwościach pobudzających.

Najlepiej parzyć ją w?

Aby wydobyć najlepsze nuty smakowe z EXCLUSIVE BLEND, warto mielić ziarna tuż przed parzeniem, a napar przygotować w ekspresie ciśnieniowym, w kawiarce, dripie lub w Chemex'ie. Dzięki temu kawa będzie mocna i wyrazista, z dobrze wyczuwalnym owocowym aromatem.

Degustowanie naszej autorskiej mieszanki warto rozpocząć od smakowania samej esencji, czyli mocnego espresso. Ziarna do EXCLUSIVE BLEND dobraliśmy w taki sposób, aby zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających kawoszy. Kompozycja smakowa nie wymaga stosowania dodatków do kawy, choć oczywiście można po nie sięgnąć według swoich upodobań.


Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
pixelpixel