Gorąca kawa na chłodne dni – w czym zabrać ją ze sobą?

2016-11-03
Gorąca kawa na chłodne dni – w czym zabrać ją ze sobą?W drodze do pracy, na uczelnię, podczas porannych zakupów lub przy leniwym porannym czytaniu gazety oraz popularniejsze staje się u nas picie coffee to go. Można po nią wstąpić do kawiarni po drodze lub zabrać ze sobą z domu porcję swojej ulubionej aromatycznej - i co ważne - gorącej kawy. W czym zabrać kawę, aby w pełni cieszyć się jej najlepszymi walorami smakowymi?

Kubki z papieru, kubki termiczne czy termosy - co wybrać? Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Papierowe kubki z kawą najczęściej dostajemy w kawiarniach na wynos. I chyba jest to jedyne sensowne ich wykorzystanie do zabrania kawy ze sobą. Bo kawę trzeba wypić od razu po kupieniu, bo bardzo szybko stygnie. Przeciwnicy kawy z papierowych kubków zgodnie twierdzą, że napar smakuje w nich inaczej. Jednak dla niektórych to niemal kultowy sposób picia porannej kawy. A dla tych najbardziej zabieganych to jedna z nielicznych możliwości wypicia pierwszej kawki kofeiny.

Kubek termiczny - jaki wybrać?

Spacer po jesiennym parku ze swoją ulubioną gorącą kawą? Czemu nie? Coraz częściej widuje się także kawoszy z kubkami termicznymi ? w autobusach, tramwajach, metrze czy we własnym samochodzie, w drodze do pracy lub uczelni. To bardzo wygodna opcja, bo kawa przez dłuższy czas pozostaje gorąca. A taka jest najlepsza, szczególnie, gdy dni stają się coraz zimniejsze, ciemniejsze i bardziej ponure. Taka kawa rozgrzewa i daje energię na początek dnia. W kubku termicznym można zabrać ulubioną kawę z domu, ale nie tylko. W kawiarni można poprosić o nalanie kawy do własnego kubka termicznego.

Kubek termiczny - metalowy czy plastikowy? Zdecydowanie polecane są kubki z dwoma ściankami z metalu. Dlaczego? Taki kubek o wiele lepiej utrzymuje temperaturę, a kawa pozbawiona jest obcych smaków i zapachów. Są one sporo droższe od kubków wykonanych z plastiku, ale w tych ostatnich płyn szybko stygnie, łatwiej je uszkodzić i mogą nadawać kawie niepożądany posmak. Są też kubki wykonane z obu tych materiałów ? środek z metalu, a na zewnątrz plastik, jednak z opinii użytkowników wynika, że mogą pękać na łączeniach obu materiałów. Ważne, aby kubek był poręczny, w miarę lekki, szczelny i łatwy do mycia. Ciekawą opcją - szczególnie dla osób, którym zależy na wysokiej temperaturze kawy - są kubki termiczne z grzałką, podłączane do gniazdka samochodowego lub USB.

Kawa z termosu

Ta opcja jest dobra dla osób, które lubią cieszyć się smakiem swojej ulubionej gorącej kawy np. przez cały dzień w pracy. Trudno jednak pić kawę z termosu w drodze - w samochodzie lub tramwaju. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy dużo podróżują lub wybierają się na wędrówki np. w góry. Gorący kubek aromatycznej gorącej kawy na szlaku lub na szczycie góry - bezcenny
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
pixelpixel